Spojené Státy Americké

Nejkrásnější filmové lokace VIII: Rockyho schody

srp 25 2015

Každý správný fanoušek Rockyho, boxerského bijce v podání Sylvestera Stallona, ví, že se do toho uměl Rocky pořádně opřít. Zvlášť nezapomenutelné jsou scény, ve kterých Rocky trénuje v ulicích svého města – Philadelphie. Filmy o Rockym některá z těchto míst proslavila natolik, že se stala nejnavštěvovanějšími ve městě. Bezpochyby mezi ně patří takzvané Rockyho schody.

Ještě předtím, než si na těchto schodech dával Rocky do těla a nahoře vítězoslavně zdvihl pěst k obloze, byly známé jako schody k philadelphskému muzeu umění. Dnes už se jim prostě říká Rockyho schody a patří k nejznámějším atrakcím v tomto americkém velkoměstě. Prý nelze navštívit Philadelphii a nevystoupat po schodech nahoru až k muzeu a pořídit fotku. Je to něco jako rituál pro všechny, kteří do města zavítají poprvé.

Rockyho schody

Rockyho schody a muzeum – autor InSapphoWeTrust – commons.wikimedia.org

Než se ale pustíte po schodech nahoru, zastavte se u sochy Rockyho, kterou najdete u paty schodiště. Původně byla vytvořena z bronzu pro třetí film o Rockym v roce 1980 a po skončení natáčení ji Sylvester Stallone věnoval městu Philadelphii.

Rockyho socha je také dost populární, takže si možná budete muset kvůli fotografii vystát frontu. Stalo se ale jakousi tradicí, že lidé, kteří stojí ve frontě za vámi, vás rádi s Rockym vyfotí.

Teď už ale zpět k Rockyho schodům. Jsou prý druhou nejvíce navštěvovanou filmovou lokací na světě a mimo jiné jsou vnímány i jako symbol odhodlání a lidského ducha. Každý rok po nich cestu nahoru absolvují desetitisíce lidí z celého světa, aby šli ve stopách Rockyho a nahoře stejně jako on napodobili jeho gesto – pěst vítězně sevřená a pozvednutá nad hlavou.

A když už budete nahoře, určitě se zajděte podívat do Philadelphského muzea umění, které je třetí největší galerií v Americe. Můžete si zde prohlédnout rozsáhlé sbírky renesančního, amerického, impresionistického i moderního umění stejně jako užité umění a nábytek.

A nakonec pro vás máme malý tip: Každou první neděli v měsíci a každou středu po páté hodině večer si můžete sami určit cenu vstupenky do muzea. To se vyplatí