Spojené Státy Americké

Times Square - komerční centrum New Yorku

čec 15 2014

Kdo by neznal jednu z nejživějších křižovatek v New Yorku, která je plná zářivých a blikajících reklam na obřích obrazovkách? Tuhle rušnou část Velkého jablka si žádný turista nenechá ujít, rozhodně ne milovníci velkoměsta a všech jeho lákadel.

Times Square je křižovatkou mezi Brodwayí a Sedmou Avenue na Manhattanu (celá oblast, kterou zaujímá, je ale mnohem větší – tvoří západní část komerčního Manhattanu) a také nejznámější atrakcí v New Yorku. Není divu, je to ráj komerce a mimo jiné se objevuje v amerických filmech tak často, že zkrátka každý ví, o co jde. Proslavily ho zejména světelné reklamy, které jsou na Times Square všude, kam se podíváte. Tvoří nepřehlednou barevnou změť a lákají na ty nejznámější značky na světě.

Pokud máte své místečko na Times Square, znamená to, že vaší firmě se opravdu daří a jste pravděpodobně miliardář. Inzerovat zde si mohou dovolit jen ty největší esa jako například McDonalds, Reuters, MTV, New York Times, Kodak, Coca Cola, LG, Pepsi a další. Z těch obřích hlásavých nápisů až přechází oči. Navíc se sem každoročně podívá více než 39 milionů turistů, což z Times Square dělá nejenom jeden velký zmatek a shon, ale také jednu z nejnavštěvovanějších atrakcí světa.

Times Square

Times Square plné lidí, reklam a žlutých taxíků - autor: Ingfbruno - commons.wikimedia.org

Do počátku dvacátého století (konkrétně roku 1904) se tato křižovatka nazývala Longacre Square, která v minulosti začínala jako budoucí sídliště s několika obytnými domy a později se stala vykřičenou čtvrtí a nakonec zábavním centrem plným divadel a kin. Longacre Square však bylo přejmenováno podle známého časopisu New York Times, který přestěhoval své sídlo do budovy Times Building. Někdy se Times Square říká „křižovatka světa“, je nejenom symbolem New Yorku, ale také místem, kde se setkávají lidé a značky z celého světa.

Velkým zážitkem je oslava Nového roku, která se zde každoročně koná ve velké parádě a pokračuje tak v této tradici už od roku 1907. Times Square je doslova napěchované tisíci přihlížejícími, kteří odpočítávají vteřiny do nového začátku.