Spojené Státy Americké

Las Vegas - město hříchu

čen 19 2013

Las Vegas je rájem pro hráče, milovníky hazardu a zábavy, má však mnoho tváří. Především to zde žije – když padne tma, město hraje všemi barvami, ulice jsou plné lidí, neustále tu blikají nějaká pestrá ozdobná světla. Můžete zde vyhrát spoustu peněž, nebo také utratit či prohrát, vdát se či oženit se, užít si víru velkoměsta. Pojďme si o Las Vegas říct něco víc.

Toto největší město státu Nevada má španělský název, který znamená louky. Žije tu přes 603 tisíc obyvatel, Las Vegas se ale neustále rozrůstá, protože patří k nejvíce rozvíjejícím se městům v Americe. Není divu, je velkým lákadlem nejen pro turisty. Noční život je jeho hlavní doménou, na druhou stranu to s sebou nese ale jistou nevýhodu, a tou je vysoká míra zločinnosti.

Las Vegas

V Las Vegas to žije. - autor: David Vasquez - commons.wikimedia.org

Zajímavostí je, že v Las Vegas se nachází osmnáct z celkově dvaceti pěti největších hotelů na světě, což už samo o sobě o mnohém vypovídá. Většina hotelů má také své vlastní kasino, kde můžete pokoušet své štěstí. Kromě toho je v Las Vegas obrovská koncentrace obchodů, obchodních center, barů, diskoték a luxusních restaurací. Pokud vám tedy vyhovuje rychlý a divoký způsob života, v Las Vegas se určitě vyřádíte.

Las Vegas bylo dříve osadou, rozrůstat se začalo poté, co zde byla postavena železnice. První hotel tu byl postaven v roce 1906 a o pět let později získalo Las Vegas status města. V roce 1931 se začaly otevírat kasína a město tak postupně získávalo atmosféru, jakou má dnes. Nejslavnější a největší kasina najdete v Las Vegas Strip, což je část města, která překvapivě není v centru, ale spíše na okraji.

Las Vegas se často přezdívá Město hříchu. Neexistuje nikdo, kdo by se tomu podivil. Je to místo, kde tolerance dospělé zábavy všeho druhu klesá co nejníže. Také nepřekvapí obliba filmařů zasazovat děj filmů právě do Las Vegas – takových snímků je spousta a stále vznikají nové.