Spojené Státy Americké

Universal Orlando Harry Potter Park

kvě 23 2013

Mladého čaroděje, který přežil útok nejmocnějšího černokněžníka všech dob a svázal s ním svůj osud, zná asi každý. Na jeho příběhu vyrostla celá nová generace a nejen ona, dokázal okouzlit i dospělé a získává si nové a nové čtenáře. Pro většinu lidí by tedy návštěva Bradavic byla splněným snem. A nyní od něj nejsme tak daleko.

V americkém Orlandu totiž vznikl tématický Harry Potterovský park, který dokáže splnit i ty nejdivočejší fanouškovské nároky. Ocitnete se totiž na školních pozemcích a před vám se otevře celý kouzelnický svět, který tak okouzlil miliony čtenářů po celém světě. Zážitků a vyžití je pro vás připraveno opravdu hodně, pravděpodobně nebudete vědět, co dřív. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Universal Orlando Harry Potter Park

Navštivte bradavický hrad - autor: Joao Carlos Medau - commons.wikimedia.org

První z možností je prohlédnout si samotný bradavický hrad. Projdete se po chodbách, navštívíte učebnu obrany proti černé magii a Brumbálovu kruhovou pracovnu, budete moci vstoupit do společenské místnosti Nebelvíru a komnaty nejvyšší potřeby a to zdaleka není všechno. Připraveny jsou samozřejmě i ozvláštňující efekty, díky kterým si budete skutečně připadat jako ve škole čar a kouzel.

Můžete také zamířit kolem Hagridovy hájenky po cestě, která vás zavede k atrakci nazvané Hipogryfův let. Můžete nasednout na Klofana a proletět se na jeho hřbetě čili ochutnat výzvu v podobě horské dráhy. Potom je tu ještě jedna horská dráha s názvem Drakova výzva, která je podstatně náročnější a pořádně s vámi zatočí. Doslova.

Nesmí chybět ani návštěva Prasinek, kouzelnické vesnice, kde si můžete provětrat peněženku. Narazíte tu na všechny obchůdky popsané v knihách. O všelijaké suvenýry a upomínkové předměty tu nebude nouze – můžete navštívit obchod s žertovnými předměty, kouzelnickou cukrárnu Medový ráj, knihkupectví nebo hostinec U Tří košťat, kde se můžete najíst a ochutnat máslový ležák. A to je jen zlomek toho, co park nabízí.