Španělsko

Sevillská katedrála

čen 05 2015

Mezi nejkrásnější a nejpůvabnější stavby Španělska patří sevillská katedrála, která je chloubou města i celého regionu. Sevillská katedrála je totiž třetí největší katedrálou na světě.

Číst dál: Sevillská katedrála

Val de Boí - 9 románských kostelů

úno 22 2015

Ve španělské provincii Lleida v západní části Katalánska se skrývá tento klenot v podobě jedné z památek či míst ve Španělsku zapsaných od roku 2000 na seznamu UNESCO. Toto malé údolí je známé nejenom svými přírodními krásami, ale také devíti románskými kostely.

Číst dál: Val de Boí - 9 románských kostelů

Formentera - Karibik Středomoří

pro 09 2014

Španělsko je zemí slunce a prosluněných pláží, a platí to i o ostrovech, které vlastní. Jedním z nich je Formentera, ostrov, kterému se přezdívá Karibik Středomoří. Bílý písek, pláže nepřeplněné turisty a křišťálově čisté moře, to vše z Formentery dělá ideální místo k dovolené.

Číst dál: Formentera - Karibik Středomoří

Santiago de Compostela

pro 09 2014

Španělsko je známé svou dlouhou křesťanskou tradicí, a tak není divu, že jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě se nachází právě zde. Toto překrásné místo je cílem Svatojakubské pouti (el Camino de Santiago) a každoročně sem míří desítky tisíc poutníků.

Číst dál: Santiago de Compostela

Pueblos Blancos - Bílá města

pro 09 2014

V jižním Španělsku můžete obdivovat krásy Andalusie, obzvlášť kouzelné a turisticky atraktivní jsou Pueblos Blancos, takzvaná Bílá města. Ta patří mezi nejkrásnější ve Španělsku, takže pokud hledáte dosud nenavštívené místo k dovolené či výletu, zkuste zavítat do Pueblos Blancos. Tato městečka se nachází v severní části provincií Cádiz a Málaga, většina z nich leží v přírodním parku Sierra de Grazalema.

Číst dál: Pueblos Blancos - Bílá města