Skotsko

Vítejte v průvodci Skotskem

V našem průvodci Skotskem najdete nejen nejznámější Skotské památky, ale také základní informace o Skotsku, dějiny Skotska a počasí ve Skotsku. Naše redakce pro Vás připravila řadu zajímavých článků, které Vám Skotsko přiblíží.

Skotsko má jen jednu suchozemskou hranici, touto zemí, která se Skotskem sousedí je Anglie. Mimo tuto hranici je všude okolo Skotska moře nebo oceán. Na východě jde o Severní moře, na severu a západě tvoří hranici Atlantský oceán a na jihozápadě hranici tvoří Severní průliv a Irské moře.

Katedrála St. Giles v Edinburghu

led 09 2016

Jednou z hlavních dominant skotské metropole Edinburghu je zdejší katedrála St. Giles. Při své návštěvě města si ji určitě nenechte ujít, protože z jejích kamenných zdí a majestátnosti dýchá ta pravá skotská atmosféra a historie tohoto místa.

Číst dál: Katedrála St. Giles v Edinburghu

Falkirkské kolo

čec 24 2014

Příznivci divů technologie a vědy už o Falkirkském kole pravděpodobně slyšeli. Tato unikátní skotská stavba totiž nemá nikde ve světě obdoby. Pojďme si o ní říct něco víc.

Číst dál: Falkirkské kolo

Ruiny katedrály v Elginu

čec 23 2014

Skotsko je plné atmosférických a podmanivých míst. Jedním z nich je i Elgin, větší město, které se nachází na severovýchodním pobřeží této krásné země. Zajímavým lákadlem je středověká katedrála, ze které už zbyly jen ruiny.

Číst dál: Ruiny katedrály v Elginu

Fingal's Cave - mořská jeskyně

bře 20 2014

Pokud vám název Fingal's Cave nic neříká, pak vám možná napoví, že v této nádherné a tajemné mořské jeskyni se natáčela scéna z filmu Harry Potter a Princ dvojí krve (fanoušci si určitě vybaví jeskyni, do které se Harry s Brumbálem vydali zničit viteál).

Číst dál: Fingal's Cave - mořská jeskyně

Fairy Pools - Vílí jezírka

bře 18 2014

Ve Skotsku není o dechberoucí přírodní scenérie nouze a Fairy Pools (neboli v překladu Vílí jezírka nebo tůně) na ostrově Skye jsou toho důkazem. Milovníci divoké a nespoutané skotské přírody si zde přijdou na své.

Číst dál: Fairy Pools - Vílí jezírka