Řecko

Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos III.

srp 16 2015

Karpathos je malý řecký ostrov, který se nachází přesně mezi jeho známějšími sousedy Krétou a Rhodem. Je plný nádherných pláží (je jich tu o mnoho více než turistických středisek a městeček, takže můžete očekávat, že i na těch nejfrekventovanějších si užijete klid a pohodu). Pojďme si představit další dvě, tentokrát již ve třetím článku ze série.

Achata

Jen kousek cesty (asi 6 kilometrů) od hlavního města ostrova Pigadia se nachází malá plážička s názvem Achata. Je velice oblíbená, a není divu. Pokud hledáte klid, romantiku, krásnou přírodu a nádherné průzračné moře tyrkysové barvy, pak je pro vás Achata to pravé. Tuhle malinkou pláž z obou stran obklopují vysoké skály, takže se můžete pokochat nádherným panorama. Skály navíc Achatu chrání před větrem, takže tu zase tolik nefouká. Pláž samotná je tvořená malými oblázky a k dispozici jsou tu i slunečníky s lehátky a malá taverna, kde můžete ochutnat vynikající řeckou kuchyni a osvěžit se. Dostat se sem lze po vlastní ose (přímo u pláže ale není možné parkovat) nebo také autobusem, který vás sem z Pigadie zaveze během chvíle. Určitě stojí za to se na Achatu alespoň jednu zajet podívat.

achata karpathos

Na Achatu také přijíždějí výletní lodě - autor: G. Saug - commons.wikimedia.org

Agios Nikolaos

Agios Nikolaos je další z oblíbených karpathoských pláží. Nachází se na východní straně ostrova několik desítek kilometrů na sever od hlavního města Pigadia (nemusíte se ale bát, že by to bylo daleko – Karpathos je malý ostrov, vše je zde blízko). Pláž je usazená v malém zálivu a na délku měří asi 400 metrů. Na rozdíl od Kyry Pangii, Apelly nebo Achaty se jedná o větší pláž, ale opět zde platí, že není přecpaná dalšími návštěvníky a vy si tak můžete vychutnat klid, pohodu a relax. Navíc ji skalní výstupky rozdělují na několik menších částí, takže tu naleznete i soukromí. Většinou tu narazíte na písek s malými oblázky, odlehlejší část pláže je potom tvořená oblázky a kameny. Opět zde najdete nějakou tu taverničku i slunečníky s lehátky. A pokud se sem nedopravíte vlastním autem, můžete využít autobus z hlavního města Pigadie.