Řecko

Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos I.

čec 29 2015

Řecký ostrov Karpathos sice nepatří mezi ty velké a nejznámější, ale určitě bych ho bez váhání doporučila všem, kdo mají rádi klidnější dovolenou a přírodní krásy Řecka. V tomhle ohledu má Karpathos hodně co nabídnout. Zejména pláže jsou zde úchvatné a vyplatí se objet kvůli nim celý ostrov. Pojďme si říct víc o některých z nich.

Apella

Apella je nevelká pláž zasazená v přírodě. Má asi 500 metrů na délku, za vašimi zády se do výšky tyčí hory porostlé zelenými borovicemi, před vámi je křišťálově čistá voda, ve které se bezvadně šnorchluje. Voda je tu tak čistá, že vidíte do obrovské hloubky, a když ji prosvěcují sluneční paprsky, je to zkrátka nádhera. Pláž je oblázková, stejně tak i vstup do vody, proto nezapomeňte boty na koupání. Vstup není pozvolný, po pár krocích je tu dost hloubka, ale můžete tak obdivovat ty nejúžasnější odstíny azurové modré. Jsou zde i skály a skalní bloky, které vyčuhují nad hladinu a kolem kterých můžete pozorovat rybičky. K dispozici jsou i slunečníky a lehátka Osobně jsem si Apellu zamilovala ze všech pláží na Karpathosu nejvíc. Je tu jen jedna tavernička, jinak okolo žádná civilizace. Dostat se sem můžete pohodlně autem, některou z lodí nebo autobusovým spojem, který sem jezdí asi třikrát týdně z Pigadie.

Apella

dechberoucí Apella - foto: autorka článku

Lefkos

Poblíž městečka Lefkos na západní straně ostrova narazíte hned na několik pláží. Skvělé je, že každý si tu vybere. Jedna z pláží je klidná s bílým pískem a nádhernou průzračnou vodou, kde nejsou skoro žádné vlny a skvěle se tu plave. Zde si také můžete zaplatit za slunečník a lehátka a zajít si do jedné z taverniček hned u pláže. Další pláže, které najdete hned za skalním výběžkem, jsou už určené spíše pro dobrodružnější povahy. Jsou tu skalní jeskyně, pobřeží je členitější a jsou tu i větší vlny (ovšem nic dramatického). Kolem útesů se skvěle šnorchluje nebo potápí, narazíte tu na hejna různobarevných rybek. Zde už slunečníky a lehátka nenajdete nebo jich není mnoho, i vstup do vody je trochu méně pohodlný. Pláž je sice písčitá, u vstupu do vody si ale dejte pozor zejména na kluzké kameny. Určitě však stojí za to si sem zajít, vylézt na jednu ze skal, porozhlédnout se a vykoupat se. V Lefkosu je nádherně.

Lefkos

dvě z pláží v Lefkosu - foto: autorka článku