Rakousko

Kempy v Rakousku X.

úno 19 2015

V desáté a poslední části o rakouských kempech se podíváme na kemp v Traismauer, který má oficiální název Camping Traismauer. Tento kemp je situován na ulici Donaustraße 58, která se nachází na úplném konci města.


Kemp Camping Traismauer
Kemp Camping Traismauer se nachází ve městě Traismauer, které najdete při soutoku dvou rakouských řek Traisenu a Dunaje. Město v Dolních Rakousích má momentálně něco málo přes 5 800 obyvatel.


Popis kempu
Kemp Camping Traismauer je malý kemp, který má rozlohu 2500 metrů čtverečních. Kemp je otevřen od prvního dubna do 31.října. Většina míst pro stany je na menší louce, která je ohraničena menšími stromy a keři. Na této louce je jedno malé tábořiště a pár plastových stolů a židliček. Kemp má také několik míst pro karavany, které jsou pro změnu ohraničena zimostrázem.

rakousko 2012 026

Kemp v Traismauer foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Kemp Camping Traismauer má k dispozici jednu moderní ubikaci se sprchami a záchody. V této ubikaci je také sympatická malé kuchyňka, kde si lze připravit jednoduché jídlo. V kuchyňce je také erární nádobí, které lze použít. U recepce je pak ještě několik stolů s židlemi. Nad recepcí jsou ještě útulné pokoje k pronajmutí. Jednolůžkový pokoj se snídaní přijde na 27 euro. Dvoulůžkový pokoj se snídaní pak přijde na jednu osobu na 24 euro. Hned vedle kempu je malý tenisový areál, kde jsou k dispozici antukové kurty. Do centra města je to zhruba kilometr a půl. Město Traismauer však leží kousíček od hlavní cyklistické Dunajské stezky, takže cyklisté mohou jet podél Dunaje na Tulln nebo směrem na Krems.

rakousko 2012 025

Kemp v Traismauer foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc a stan zde zaplatíte 7,50 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Pokud budete v kempu s autem pak zaplatíte za jednu noc 3 euro, auto musí být však zaparkované na parkovišti před kempem. Za karavan pak stojí jedna noc 21 euro, v této ceně je zahrnut pobyt pro dvě osoby. Jedno euro na osobu se pak platí jako turistická daň. Kemp Camping Traismauer je moderně vybavený kemp, který má rodinnou atmosféru. Kemp je však docela malý, je tedy spíše místem pro strávení jedné nebo dvou nocí.