Rakousko

Kempy v Rakousku V.

úno 02 2015

V páté části o rakouských kempech se podíváme na kemp v Au, který má oficiální název Camping Au an der Donau. Tento kemp je situován na ulici Hafenstraße 1, která se nachází hned u hlavní Dunajské cyklistické stezky, která má mezinárodní označení Donauradweg R1.


Kemp Au an der Donau
Kemp Au an der Donau se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Kemp je situován v příjemném prostředí kousíček od řeky Dunaj. Celá areál kempu má charakter zeleného parku s malým jezírkem.


Popis kempu
Kemp Au an der Donau má celkem čtyřicet pět míst pro karavany a obytné přívěsy. Každé místo má elektrickou zásuvku. Oddělená louka se stromy je pak místem pro stany. Na louce je pak jedna ubikace se záchody a sprchami. Po celé louce je pak rozmístěno dostatek dřevěných stolů a laviček.

DSC00440

Kemp v Au foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Kemp Au an der Donau má k dispozici jeden velký dřevěný přístřešek, kde je možné si zaparkovat kola. Kemp má skvělé vybavení především pro děti, protože na další přilehlé louce je velké dětské hřiště, kde je velké množství prolézaček a houpaček. V areálu kempu jsou ještě dvě hřiště pro plážový volejbal, malá hala pro curling s asfaltovými dráhami a tenisový kurt. Na recepci je možno si také zapůjčit jízdní kola nebo si koupit lístky na rybaření. Vedle recepce je malá restaurace s výhledem na malý jachtařský přístav.

DSC00443

Kemp v Au foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 6,90 euro. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 3 euro. Pokud budete v kempu s karavanem pak zaplatíte za jednu noc 9,50 euro. Za používání elektřiny se pak účtuje 3 euro. Každý ještě pak musí zaplatit 0,60 euro za noc, což je poplatek obci. Kemp Au an der Donau je velmi dobře vybavený kemp, který lze doporučit především pro rodiny s dětmi. Kemp má opravdu velkou škálu zajímavých atrakcí pro děti a mládež. Je zde příjemné a docela klidné prostředí, když je však kemp plný, tak si zde klidu příliš neužijete. Kemp je ideální pro cykloturistiku a rybaření. Přilehlé kvalitní cyklostezky se rovněž dají využít k in-line bruslení. Nevýhodou je, že na docela rozsáhlý kemp je pouze jedna ubikace na sprchování a wc. Především záchody jsou už trochu za zenitem.