Rakousko

Kempy v Rakousku IV.

led 16 2015

Ve čtvrté části o rakouských kempech se podíváme na autokemp v Klosterneuburgu, který má oficiální název Donaupark kemp Klosterneuburg. Tento kemp je situován na ulici In der Au 3400, která se nachází velmi blízko od centra města.


Špičkový kemp
Kemp Donaupark kemp Klosterneuburg leží kousíček od historického jádra města Klosterneuburg a přesto je umístěn na pěkném a klidném místě na okraji lesa. Rozkládá se na celkové ploše 22500 metrů čtverečních a nechybí zde restaurace se servisem „take away".

mariazell 2013 166

Vchod do kempu foto Černý tulipán


Popis kempu
Autokemp Donaupark kemp Klosterneuburg je letní a prázdninový kemp, který je na velmi vysoké úrovni. Za skvělou a moderní vybavenost si však připlatíte trochu více peněz než je tomu v jiných rakouských kempech, ale není to nic dramatického.

mariazell 2013 167

Plánek kempu foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Kemp mimo jiné nabízí stylově zařízené mobilní domy, které mají až pět míst na spaní. K dispozici je též komfortní sociální zařízení, které je vybavené bezdotykovým čidlem. Samozřejmostí je zde kvalitní připojení na internet, dobře vybavená kuchyňka, skvělé velké hřiště, pračky, žehlička a praktické žehlicí prkno. Na své si v kempu přijdou také děti, protože je zde k dispozici dobře vybavené dětské hřiště. Co se týče sportu, tak je kemp opravdu velmi dobře vybaven. Je zde ještě půjčovna kol a obří trampolína.


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 7,50 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 3 euro. Pokud budete v kempu s autem pak zaplatíte za jednu noc 5 euro, za karavan pak 12 euro. Každý ještě pak musí zaplatit 1,50 euro za noc, což je poplatek obci. Kemp Donaupark kemp Klosterneuburg je jeden z nejlépe vybavených kempů na území Rakouska. Kdo má rád pohodlí a špičkové služby, tak tento kemp vřele doporučuji. Navíc je kemp velmi kousek od centra města, takže historické památky a pamětihodnosti nádherného města Klosterneuburg jsou téměř na dosah ruky. Kemp se dá také velmi dobře najít, ukazatele ve městě fungují na jedničku. Drobnou nevýhodou tohoto kempu je, že v letních měsících je zde opravdu velké množství komárů.