Rakousko

Kempy v Rakousku III.

led 15 2015

V třetí části o rakouských kempech se podíváme na kemp ve Vídni, který má oficiální název Camping Wien Süd. Tento kemp je situován na ulici Breitenfurter, která se nachází zhruba čtyři kilometry od známého vídeňského zámku Schönbrunn.


Kemp Camping Wien Süd
Kemp Camping Wien Süd je autokemp, který je situován do starého vídeňského parku, který má celkovou rozlohu 2,5 hektaru.


Popis kempu
Jedná se o městský park, který má ovšem velké množství vzrostlých stromů, takže se zde velmi příjemně kempuje. Poblíž kempu jsou navíc velké supermarkety, jedná se o supermarket Hofer a Merkur.

neziderské jezero 237

Kemp ve Vídni foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Kemp Camping Wien Süd má k dispozici velké množství místa pro karavany i pro stany. Každé místo je vybaveno elektrickou přípojkou. Nechybí zde moderně vybavené sprchy a záchody, přičemž nádobí si můžete umýt v prostorných dřezech, které jsou umístěné před vstupem do sprch. K dispozici je zde také pračka a chemický záchod pro karavany. Kemp má také malou kuchyňku, kde je taktéž lednička, kterou mohou návštěvníci kempu využívat. Nechybí zde také hřiště pro děti, kde jsou různé houpačky a prolézačky. Kohoutky s pitnou vodou jsou rozmístěny po celém areálu kempu, takže nemusíte pro vodu stále pracně chodit do hlavní budovy.

neziderské jezero 238

Kemp ve Vídni foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 7,50 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 7,50 euro. Pokud budete v kempu s karavanem pak zaplatíte za jednu noc 15 euro. Kemp je otevřen od 1.6 do 31.8, přičemž ceny v červnu a na začátku července jsou levnější než ceny, které jsme uvedli a které platí od 24.7 do 17.8. V cenách je již zahrnuto sprchování teplou vodou, za používání elektřiny si však ještě připlatíte 4 euro. Kemp Camping Wien Süd je plně vybavený kemp na vysoké úrovni. Zvláště je zde potřeba ocenit velké množství stromů, pod kterými si můžete postavit svůj stan. Místo pod stromy je pro kempování ideální, protože chrání váš stan před větrem a ráno váš stan není od rosy mokrý. Pod stromy máte také větší prostor pro soukromí. Velkou výhodou je také blízkost supermarketů, zvláště supermarket Hofer je jeden z nejlevnějších na území Rakouska.