Rakousko

Kempy v Rakousku II.

led 07 2015

Ve druhé části o rakouských kempech se podíváme na malý kemp v Linci, který má oficiální název Camping am Pleschingersee. Tento kemp najdete na ulici Untere Donaulände 11, která se nachází zhruba tři kilometry od centra Linze.


Kemp Camping am Pleschingersee
Kemp Camping am Pleschingersee je součástí příjemné restaurace a kavárny Kolmer, kde se rovněž vaří teplá jídla. Restaurace pak v letních měsících nabízí místo ke kempování. Jedná se tedy o malý kemp, který je pouze pro cykloturisty nebo lidi, kteří cestují autem a vezou si se sebou stan. Velký kemp pro karavany a obytné přívěsy se jmenuje Camping Pichlinger See, který se nachází dále od centra města, konkrétně na ulici Wiener Straße 937. V tomto kempu u krásného jezera je celkem 110 míst pro karavany.

DSC00215

Kemp v Linci foto Černý tulipán


Popis kempu
Kemp Camping am Pleschingersee má oddělenou část od restaurace Kolmer, kde si lze na travnaté ploše postavit stan. Do restaurace je to kousek. V restauraci se platí využití kempu. Zde si také můžete objednat teplé jídlo, kávu, pivo nebo čaj.
Vybavení kempu
Kemp má k dispozici vlastní sprchy a záchody. Za teplou vodu se však musíte připlatit. Jedna malá místnost je určená k umytí nádobí a k přípravě nějakého jednoduchého jídlo. Vedle dřezu je jedná zásuvka, kterou lze využít, pokud tedy člověk se sebou vozí malou varnou konvici nebo ponorný vařič, k přípravě kávy nebo čaje.

DSC00214

Kemp v Linci foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 4,70 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 4,10. Pokud budete chtít ve sprše používat teplou vodu, tak si za čtyři minuty koupele připlatíte 0,50 euro. Pokud do kempu přijedete ve skupině deseti lidí, dostanete sympatickou deseti procentní slevu. Kemp Camping am Pleschingersee je velmi malý kemp, který je ideální především pro cykloturisty. Kemp není daleko od centra města, takže kdo si chce na pár dní prohlédnout Linec, tak tento kemp vřele doporučuji. Pro kempování s dětmi nebo kempování za účelem odpočinku na více dní však tento kemp vhodný není.