Rakousko

Pöchlarn a Oskar Kokoschka

led 06 2016

Pöchlarn je malé rakouské městečko, které se nachází u Dunaje v Dolních Rakousích. Obec proslavil především slavný rakouský malíř Oskar Kokoscha, který se zde v roce 1866 narodil.

Číst dál: Pöchlarn a Oskar Kokoschka

Göttweig

led 04 2016

Göttweig je velmi známý klášterní komplex, který se nachází blízko rakouského města Krems. Mohutný klášterní komplex stojí na kuželovitém kopci a je výraznou dominantou zdejšího krásného kraje nad údolím Dunaje.

Číst dál: Göttweig

Adventní trhy v Salzburku

pro 12 2015

Vánoce se kvapem blíží a každý si láme hlavu, co darovat svým nejbližším pod stromeček. Tohle dilema se dá ale snadno spojit s příjemným a užitečným a vyrazit do některého ze sousedních států na adventní a vánoční trhy. Co třeba do rakouského Salzburku?

Číst dál: Adventní trhy v Salzburku

Koncentrační tábor Mauthausen

říj 08 2015

Koncentrační tábor Mauthausen se nachází asi dvacet pět kilometrů od rakouského Lince. Koncentrační tábor je od centra obce v Mauthausenu vzdálen zhruba tři kilometry.

Číst dál: Koncentrační tábor Mauthausen

Katedrála sv. Štěpána ve Vídni

čec 28 2015

Jednou z nejpozoruhodnějších staveb v rakouské metropoli Vídni je bezesporu katedrála svatého Štěpána. Je natolik známá, že se dokonce stala neoficiálním symbolem tohoto krásného města. Pojďme si o ní říci více.

Číst dál: Katedrála sv. Štěpána ve Vídni