Památky Walesu

Do Walesu se jezdí především za krásnou a líbeznou přírodou.Wales má navíc velmi různorodou a pestrou krajinu. Naleznete zde rozsáhlé louky, příjemně zelená údolí i vysoké kopce. To jak je Wales malá země, může se chlubit hned třemi národními parky a pěti chráněnými přírodními oblastmi. Tyto přírodní poklady skýtají mnoho možností k turistickým výletům a výšlapům.

Ve Walesu však jsou i rušná města a tradiční velšské vesničky, kde ještě uslyšíte tradiční velštinu. Velština patří vůbec mezi nejstarší jazyky na naší planetě, takže by byla velká škoda, kdyby tento jazyk úplně vymizel.

Důkazem bouřlivých dějin jedné z nejstarších civilizací v Evropě jsou i stovky pamětihodností roztroušených po celém Walesu. Po toulkách touto zemí můžete například potkat velmi stará římská opevnění, stovky hradů a velké množství památek opředených záhadnými legendami a mýty. Vydat se můžete například po stopách bájného krále Artuše a kouzelníka Merlina a objevovat zapadlé obce i rušná města s bujarým nočním ruchem.

Největší možnosti se vám budou samozřejmě nabízet v hlavním městě Walesu, v Cardiffu. Cardiff představuje kulturní a obchodní centrum celého Walesu. Minout byste neměli tři nejznámější turistické zajímavosti Cardiffu. Jedná se o nádherný Cardiffský hrad, Národní Muzeum a velkolepý stadión, který se jmenuje Millennium Stadium. Všechny tři zmiňované atrakce se nacházejí v samotném jádru města a jsou od sebe vzdáleny velmi blízko. Další zajímavé památky však najdete po celém městě. Doporučujeme ještě navštívit Wales Millennium Centre a Techniquest či pohádkový Castell Coch na samém okraji města.

Pokud budete mít za sebou hlavní atrakce a památky Cardiffu, můžete se směle vydat nakupovat. Nejdůležitějším nákupním srdcem města je ulice Queen Street, kde naleznete všechny značkové a luxusní obchody. Pokud nakupujete raději pod jednou střechou, běžte do nákupního centra, které se jmenuje St David's Shopping Centre. Pro milovníky malých butiků a obchůdků, doporučujeme zavítat do pasáže Victorian Arcades.