Památky Slovenska

Slovenská republika je pro turisty velmi žádanou zemí, platí to zvláště o českých turistech, kteří to na Slovensko nemají daleko. Na Slovensku jsou kulturní i přírodní památky. Některé z nich jsou zapsány v prestižním seznamu kulturního dědictví UNESCO. Pojďme si některé v krátkosti představit.

V hlavním městě Slovenska stojí za návštěvu krásný Spišský hrad, který je největším slovenským hradem a svou rozlohou patří rovněž mezi největší hrady v Evropské unii. Jeho rozloha je více než 40 m2. Spišský hrad se začal stavět už ve 12. století, takže je rovněž jedním z nejstarších slovenských hradů.

Vedle návštěvy Spišského hradu doporučujeme vyrazit po stopách slovenských jeskyň. Na území Slovenské republiky je totiž hned několik národních parků. V nich je možné pozorovat nádherné přírodní útvary. Vynechat určitě nesmíte Dobšinskou ledovou jeskyni, která se nalézá v Národním parku Slovenský ráj. Jedná se o vůbec největší ledovou jeskyni. Z dalších jeskynních útvarů navštivte určitě Gombaseckou jeskyni nebo jeskyni Domicu, které jsou ve Slovenském krasu.

Ze slovenských měst, která stojí za návštěvu, je třeba připomenout krásné historické město Bardejov, kde jsou také léčivé přírodní prameny. Město bylo založeno už ve 13.století. Bardějov není známý pouze pro své léčivé prameny, ale v minulosti se zde vyrábělo velmi kvalitní plátno.

Pro milovníky velkých hor je Slovensko zaslíbenou zemí, neboť Vysoké Tatry i Nízké Tatry nabízejí kvalitní vysokohorskou turistiku, kde je velké množství nádherných turistických tras.