Památky Itálie

V levém menu - Všechny památky Itálie vám přináší Průvodce Itálií

koloseum v římě

Slavné Římské Koloseum

Které památky jsou v Itálii nejzajímavější? To je velmi složitá otázka, neboť Itálie má nejvíce historických památek na světě. Když už však v Itálii budete, určitě nesmíte minou aspoň tyto nejdůležitější historické skvosty a klenoty.Na první místě stojí bezesporu Řím, který nabízí především velkou škálu nádherných římskokatolických chrámů a kostelů. Nejzajímavější a největších z těchto kostelů je bazilika svatého Petra ve Vatikánu. Jedná se o největší baziliku na světě, která je zároveň papežskou bazilikou. Když už v Římě budete, nesmíte také minou gigantické Koloseum, Forum Romanun, Kapitol a Andělský hrad.

Všechny památky Itálie najdete v našem průvodci Itálií

Další zastávkou na pouti po Itálii musí být Florencie, kde si musíte prohlédnout především impozantní sochu od Michelangela, která zobrazuje nahého izraelského krále Davida. Hned vedle Florencie je italské město Pisa, která je proslavená svou bílou mramorovou šikmou věží. Z Pisy můžete pro změnu navštívit Benátky a projet se místní gondolou. Z gondoly totiž Benátky poznáte nejlépe, neboť v Benátkách nejsou žádné vozovky ani silnice.

Seriál největší skvosty Benátek exkluzivně jen u nás

florencie

Florencie

Pokud však z gondoly vystoupíte, nezapomeňte navštívit chrám svatého Marka nebo překrásný Dóžecí palác. Z Benátek již není daleko do druhého největšího italského města, Milána. Toto světové město módy zaujme zejména nádhernou gotickou katedrálou a světoznámě proslulou freskou od Leonarda da Vinciho, která se jmenuje Poslední večeře.

Nejkrásnější místa jezera Lago di Garda jen u nás

Vedle těchto světově uznávaných památek, stojí ještě za pozornost návštěva jižanské Neapole a Palerma. Minout byste také neměli vykopávky v Pompejích nebo křesťanské mozaiky v Raveně či vápencové štíty Dolomit.

benatky

Benátský kanál