Památky Irska

Irsku se také přezdívá Zelený ostrov. Zelený ostrov má především překrásnou přírodu, která ještě není příliš dotčená člověkem. Vedle krásné a nádherné přírody může Irsko nabídnout všem turistům prehistorické dolmeny, domky s doškovými střechami a malé hospůdky s typicky irskou hudbou. V Irsku přežívá duch velmi staré keltské kultury, která přitahuje všechny turisty, kteří mají tento druh kultury v oblibě.

Nejvíce památek však objevíte v hlavním městě Irska, v Dublinu. Půlmilionový Dublin se rozléhá při ústí řeky Liffey do Irského moře. Pokud chcete navštívit nejstarší budovu ve městě, musíte jít do místní katedrály, která se nazývá Christ Church. V Dublinu můžete rovněž na vlastní oči spatřit nejstarší irskou univerzitu, která byla založena už v roce 1592. Název této starobylé univerzity je Trinity College. Irsko je však především zemí svatého Patrika, což je národní patron. Tomuto patronovi je zasvěcen nejznámější dublinský kostel, který se jmenuje katedrála svatého Patrika.

Dublin je však také městem moderní architektury. Jednou z jejích nejzajímavějších ukázek je budova s názvem Millenium Wing. Je to moderní křídlo budovy Národní galerie. Za pozornost stojí rovněž 120 metrový kužel, který na mapě Dublinu najdete pod jménem Monument of Light (česky: Stříbrná jehla). Tento kužel tvoří jednu z dominant krásné dublinské třídy O'Connell Street. Na závěr jeden tip pro milovníky piva: navštivte Guinness Storehaus a Old Jameson Distillery a dozvíte se všechno o irském pivu a irské whisky.