Památky Anglie

Největším turistickým lákadlem Anglie je samozřejmě Londýn. Toto velkoměsto se nachází na jihovýchodě Anglie při ústí řeky Temže. V Londýně najdete téměř vše, je to respektované centrum módy, finančnictví a obchodu. Mezi největší londýnská lákadla pro turisty patří velké londýnské kolo, které se jmenuje „London Eye", budova Parlamentu se známou věží Big Ben, Buckinghamský palác, hrad Tower a proslulý most, který se jmenuje Tower bridge. Příznivci fotbalu určitě neopomenou navštívit alespoň jeden z mnoha místních fotbalových chrámů, v jejichž čele stojí ten největší z nich – anglický stánek fotbalu Wembley.

550 County hall london

County Hall v Londýně

Vedle Londýna stojí za povšimnutí starobylá anglická univerzitní města Oxford a Cambridge. V Oxfordu jsou k vidění především starobylé koleje a univerzitní budovy.

Čtěte dále: Nejstarší muzeum na světě v Londýně

Za všechny významné univerzitní budovy jmenujme například Christ Church College, Pembroke College nebo Hertford College. V sousedním Camridge můžete rovněž obdivovat honosné univerzitní školy a koleje. Nejkrásnější je jídelna v King´s College, která byla založená králem Jindřichem VI. v roce 1441.

550 Christ Church College Oxford

Christ Church College v Oxfordu v Anglii

Pokud stojíte o návštěvu nějaké neobvyklé anglické pamětihodnosti, určitě navštivte záhadný Stonehenge. Stonehenge je jeden z nejznámějších pravěkých monumentů na území Evropy. Najdete ho na Salisburské pláni v Jižní Anglii.

Čtěte dále: Nejlepší Londýnské restaurace

S velkou pravděpodobností se jedná o místo, kde se opakovaně odehrávaly nejrůznější rituály a obřady. Uspořádání velkých kamenů souvisí se sluncem a střídajícími se ročními obdobími. Podle mnohých odborníků byl Stonehenge vybudován místními druidy.

550 Stonehenge by Wigulf

Stonehenge v Anglii : Autor snímku Wigulf

Mezi další horké tipy pro výlety po anglických zajímavostech a památkách lze zařadit například prohlídku starobylého Yorku nebo rodiště W. Shakespeara Stratford upon Avon.

 550 Stratford avon

Rodiště W. Shakespeara Stratford upon Avon v Anglii

Počasí: Anglické počasí je převážně deštivé, větrné a s velmi malými rozdíly v teplotách mezi zimou a létem. Tento malý teplotní rozdíl je způsoben především velmi malou vzdáleností od moře, které letní a zimní teploty podstatným způsobem snižuje.