O Švýcarsku

Švýcarsko je nádherná země, která se nachází ve střední Evropě. Státní zřízení Švýcarska je federativní republika s dvoukomorovým parlamentem. Úřední měnou je švýcarský frank. Hlavním městem země je Bern, kde žije něco přes 128 000 obyvatel. Švýcarsko sousedí s Francií, Itálii, Německem, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Celková délka švýcarských hranic je 1852 kilometrů. Rozlohou je Švýcarsko na 132 místě na světě, má celkem 41 285 kilometrů čtverečních.

Švýcarská vlajka má bílý helvetský kříž na červeném poli.

V současnosti žije ve Švýcarsku přes 7 a půl miliónů obyvatel. V zemi je úřední jazyk němčina, francouzština, italština a rétorománština. Největšími městy země jsou Bern, Curych, Basilej a Ženeva.

Z náboženského hlediska je Švýcarsko křesťanská země. Přibližně 44 procent obyvatelstva se hlásí k římskokatolické církvi, zhruba 37 procent Švýcarů se hlásí k protestantské církvi. Zbytek obyvatelstva je jiného vyznání nebo bez vyznání.

Nejvyšším bodem země je hora Dufourspitze, která měří 4 634 metrů. Z vyvážených výrobků jsou zejména pověstné výrobky jako jsou švýcarské hodinky, kapesní otvírací nože, sýr a čokoláda.