O Anglii

Anglie je ostrovní země, která se nachází na severozápadě Evropy. Státní zřízení Anglie je parlamentní monarchie. Úřední měnou je britská libra. Hlavním městem země je Londýn, kde žije něco přes 7 500 000 obyvatel. Anglie je jedna ze čtyř zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Čtěte dále: Největší seriál o Londýnských parcích na českém internetu

Rozlohou je Anglie na prvním místě v rámci Velké Británie, má celkem 130 395 kilometrů čtverečních. Anglii obklopuje moře, jen na severu sousedí se Skotskem a na západě s Walesem.

England-Flag-128Anglická vlajka má červený kříž na bílém poli. Státní znak Anglie jsou tři žlutí lvi na červeném poli.

V současnosti žije v Anglii přes 50 miliónů obyvatel. V zemi je úřední jazyk angličtina. Největšími městy země jsou Londýn, Birmingham, Leeds a Manchester.

Z náboženského hlediska je Anglie zcela křesťanská. Převážná část obyvatelstva se hlásí k anglikánské církvi, zbytek obyvatelstva se pak hlásí k římskokatolické církvi a menším protestantským církvím.

Scafell Pike 550

Pohoří Scafell Pike v Anglii

Nejvyšším bodem země je hora Scafell Pike, která měří 978 metrů. Z vyvážených výrobků jsou pověstné zejména anglické automobily, jsou to značky Aston Martin, Bentley, Rolls Royce a Jaguar.