Německo

Historický Nördlingen

říj 05 2015

Nördlingen je čarovné bavorské městečko, které se nachází 96 kilometrů od Norimberku směrem na jihozápad. V současné době má bavorský Nördlingen něco přes 19 000 obyvatel.

Město plné památek

Nördlingen bylo v minulosti svobodným říšským městem a významným obchodním střediskem, takže na území města se z tohoto období dochovalo velmi mnoho historických památek. Kolem města se pne celkem patnáct krásných věží, které byly vybudované ve 14 a 15. století. Kromě velmi zachovalých středověkých věží se může Nördlingen pochlubit nádherným pozdně gotickým kostelem sv. Jiří, který je hlavní historickou památkou města. Kostel sv. Jiří má tři lodě s kruhovými pilíři a nádhernou síťovou klenbu. Ke kostelu patří i mohutná Danielova věž, která nabízí překrásný výhled na celé město. Věž měří 90 metrů a je přístupná široké veřejnosti za poplatek 3 euro. Od 22 hodiny pak z Danielovy věže můžete uslyšet pronikavý hlas ponocného, který městu každou půlhodinu oznamuje kolik je hodin. Druhou sakrální památkou města je pak kostel sv. Salvátora, který je rovněž gotický. V kostele sv. Salvátora se mimo jiné můžete obdivovat nádhernému gotickému oltáři.

DSC03732

Kostel sv.Jiří foto Černý tulipán


Místní muzea
Při prohlídce města můžete například navštívit Městské muzeum, které sídlí v budově bývalého špitálu svatého Ducha. Městské muzeum mapuje především bohaté dějiny města a nejbližšího okolí. Muzeum má celkem čtyři patra a nejzajímavější část muzea je věnovaná třicetileté válce. Vstupné do muzea stojí 4,50 euro, snížené pak 3 euro. Dalším zajímavým muzeum je Bavorské železniční muzeum, které zde funguje od roku 1985. V muzeu mimo jiné uvidíte dvacet pět parních lokomotiv nebo lokomotivy, které ještě donedávna jezdily na bavorských kolejích. Plné vstupné do muzea stojí 6 euro, snížené pak 3 euro.

DSC03744

Stará radnice foto Černý tulipán 


Krásná radnice
Pravděpodobně nejkrásnější budovou města je pitoreskní radnice ze 14. století. Krásným architektonickým prvkem na radnici je pak kamenné schodiště, které bylo vybudováno v roce 1618. Nördlingen je také partnerským městem moravské Olomouci.