Německo

Dinkelsbühl

zář 15 2015

Dinkelsbühl je bavorské historické městečko, které patří k nejzachovalejším středověkým městským celkům na území Německa. Toto bývalé francké město má v současné době přes 11 000 obyvatel.


Středověké město
Dinkelsbühl je velmi zachovalé historické město, které se může honosit mohutnými středověkými věžemi. Na území město se dochovaly čtyři věže. Jedná se o dobře zachovalé a nepoškozené věže: Rothenburger Tor, Seringen, Wörnitzer a Nördlinger. Uvnitř historického města jsou pak k vidění pitoreskní hrázděné domy různých velikostí a barev. Nejpěknější hrázděný dům je Deutsches Haus, který najdete naproti katolického kostela sv. Jiří. Tento nádherný vysoký hrázděný dům pochází z konce 15. století a v současné době je v tomto honosném domě luxusní hotel s restaurací. Na ulici Turmgasse pak stojí pozoruhodný barokní zámek, který nechal postavit řád německých rytířů, který byl založen už ve 12. století a existuje do dnešních dnů. Zámek byl postaven architektem Mathiasem Binderem v letech 1760 až 1764.

DSC03694

Kostel sv.Jiří foto Černý tulipán


Kostel sv.Jiří
Hlavním kostelem města je honosný chrám sv. Jiří, který byl rovněž vybudován ve středověku. Jedná se o pozdně gotický kostel, který má tři lodě. Chrám se může pyšnit nádhernou síťovou klenbou a vznosným mobiliářem. Za pozornost stojí zejména krásně zdobená kazatelna a křtitelnice z roku 1500. Na hlavním oltáři je pak výjev Ukřižování Ježíše Krista. Z věže kostela je pak nádherný výhled na celé město.


Atrakce města
Město nabízí pro turisty různá lákadla a atrakce. Velmi působivá a zároveň romantická atrakce je zejména večerní projížďka krytým povozem nebo večerní procházka s místním ponocným.

DSC03698

Malebné hrázděné domy foto Černý tulipán


Muzea
Ve městě můžete navštívit dvě zajímavá muzea. První muzeum je Muzeum války a míru, které mapuje dějiny města včetně vojenských náboženských válek. V muzeu je k vidění velké množství zbraní včetně cenného kanónu z roku 1543. Vstupné do muzea činí pouze 4 euro a k dispozici je také audivizuální výklad v anglickém jazyce. Druhým zajímavým muzeem na území města je Muzeum trojrozměrných obrazů, které je umístěno do budovy bývalého mlýnu. Vstupné do muzea činí 10 euro, snížené pak 8 euro. Každý návštěvník muzea dostane speciální brýle, aby trojrozměrné obrazy mohl pozorovat.