Německo

Bavorský les

srp 18 2015

Bavorský les je nádherná přírodní scenérie, která je situovaná mezi bavorskými městy Řeznem a Pasovem. Je to nejrozsáhlejší lesní porost ve střední Evropě, který je rájem pro všechny milovníky nezničené a neporušené přírody.


Zajímavosti Bavorského lesa
Mezi hlavní magnety Bavorského lesa patří především Sklářská poznávací stezka, která se nachází mezi obcemi Grafenau a Arrachem. Tato skvělá stezka měří sto kilometrů a je na ní celkem třicet zastávek u sklářských hutí. Většina místních hutí již vyhasla, takže z těchto hutí jsou většinou malá muzea včetně prodejen sklářských a uměleckých výrobků. Sedm hutí však stále jede a je v plném provozu. Všechny hutě si lze prohlédnout v provozu, takže na vlastní oči uvidíte, jak se fouká sklo. V huti Joska-Kristall je dokonce možné si vyfouknout vlastní skleněnou kouli. Na Sklářské poznávací stezce je největší hutí huť ve Zwieselu, která byla založená už v roce 1421. Raritou této staré huti je křišťálová pyramida, která měří 8 metrů a váží 11,5 tun. Dalším zajímavým sklářským místem je bavorská obec Frauenau, kde je k vidění rovněž pozoruhodná sbírka nádob ze skla.

Dsc04220

Krásná příroda Bavorského lesa foto Černý tulipán


Nejvyšší vrchol
Nejvyšším vrcholem Bavorského lesa je hora Velký Javor, která měří 1456 metrů. V zimních měsících je zde v provozu osm dobře upravených sjezdovek. Na jedné z těchto sjezdovek se dokonce jezdí Světový pohár. V jarních a letních měsících se můžete na vrchol Velkého Javoru vydat pěšky nebo lanovkou. Vrchol hory není vůbec pustý, ale stojí zde například velká horská chata a radary s bílými kopulemi. Samotný vrchol Velkého Javoru je pokryt kamenným mořem.

Dsc04244

Bavorský les foto Černý tulipán


Atrakce Bavorského lesa
Mezi vyhlášené atrakce Bavorského lesa patří bezpochyby bezbariérový chodník v korunách stromů u obce Neuschönau. Chodník je dlouhý 1300 metrů a pokud po něm dojdete až na vrchol, ocitnete se ve výšce 44 metrů nad zemí. Celá dřevěná vyhlídková věž má tvar vejce a na samotném vrcholu se vám naskytne nádherný výhled do okolí. Z věže však také můžete nahlédnout do unikátního života okolních vzrostlých stromů. Věž má také šest didaktických zastávek, takže plní i pedagogickou úlohu.