Maďarsko

Návštěva lázní Mosonmagyaróvár

říj 18 2014

Termální lázně Mosonmagyaróvár se nacházejí v severozápadní části Maďarska nedaleko hranic s Rakouskem a Slovenskou republikou. Obec Mosonmagyaróvár, která má něco málo přes 31 000 obyvatel, leží v maďarské župě Györ-Moson-Sopron.


Lázně uprostřed krásné zeleně
Léčebné lázně Mosonmagyaróvár najdete v příjemném a klidném prostředí nedaleko od centra města. V rozlehlém areálu lázní je několik bazénů, které mají různou teplotu vody. Bazény jsou kryté i otevřené. Na své si zde přijdou plavci i ti, kteří touží po odpočinku a relaxaci v teplé vodě. Lázně v Mosonmagyaróvár mají velmi účinnou léčivou vodu. Podle odborných analýz patří voda v Mosonmagyaróvár mezi jednu z nejúčinějších léčebných vod na území Evropy.

DSC01005

Lázně Mosonmagyaróvár foto Černý tulipán


Co se všechno v Mosonmagyaróvár léčí?
Termální lázně v Mosonmagyaróvár lečí především nemoci kloubů a páteře. Pokud tedy trpíte deformitou kloubů nebo onemocněním chrupavčitých destiček kloubních, může být pobyt v těchto maďarských lázní pro vás ideální. Lázně ještě léčí Bechtěrevovu chorobu nebo nemoc lumbago či chronické záněty kloubů v inaktivním stádiu. Pobyt ve zdejších lázní vám udělá dobře, když taktéž trpíte úbytkem vápníku v kostech nebo jste po úraze.
Místní léčivá voda dělá dobře všem, kteří trpí chorobami dýchacích cest. V tomto případě se zde používá osvědčená forma prostřednictvím inhalací. Pro lidi, kteří mají problémy s žaludkem se pro změnu indikuje pitná kúra.

DSC01009

Vstup do lázní foto Černý tulipán


Město Mosonmagyaróvár
Město Mosonmagyaróvár může nabídnout několik historických památek. Předně je to velká pevnost, která byla vybudována již ve třetím století po Kristu, což znamená, že obec byla vybudována již starými Římany. Z hlediska českých dějin je tato pevnost rovněž zajímavá tím, že ve 13. století přebudoval tuto pevnost na mohutný hrad český král Přemysl Otakar II. V jedné části hradu je v současné době regionální muzeum. V centru města stojí pak za pozornost kostel svatého Gottharda ze 17. století. Interiér kostela má výrazně barokní ráz. V kryptě kostela pak odpočívají ostatky habsburského prince Fridricha a jeho ženy. Před kostelem je pak dlouhá pěší zóna, která je obklopena malými obchůdky a chutnými restauracemi. Útulná pěší zóna vás pak dovede k evangelickému kostelu, který byl postaven v neogotickém stylu.