Maďarsko

Návštěva lázní Lipót

říj 14 2014

Termální lázně Lipót se nacházejí v severozápadní části Maďarska nedaleko hranic se Slovenskou republikou. Malá obec Lipót, která má pouze 664 obyvatel, leží kousíček od řeky Dunaje.


Rovinatý kraj
Obec Lipót se nachází v rovinatém kraji Podunajské nížiny, který je protkán velkým množstvím mrtvých ramen řeky Dunaj, takže okolí lázní se dá využít k nenáročným cyklistickým výletům nebo rybářským akcím.
Skvělá termální voda
Lázně Lipót najdete na samém okraji jižní části obce. Termální voda v lázních Lipót vyvěrá z hloubky 2200 metrů. Jedná se o léčivou vodu, která byla za léčivou oficiálně uznána v roce 2004. Lázně Lipót se mohou také pochlubit moderním akvaparkem, který je zasazen do parku, který má rozlohu sedm hektarů. Nádherný park je doslova prošpikován pěknými květinovými záhony.

DSC01396

Vstup do lázní foto Černý tulipán


Popis lázní
V areálu lázní najdete dva klidové bazény s teplou termální vodou. Bazény jsou 1,05 metrů hluboké a teplota vody se pohybuje od 33 do 38 stupňů Celsia. Pro plavce je zde samozřejmě k dispozici velký plavecký bazén. Děti a dorost se vyřádí v zážitkových a dětských bazénech. Další atraktivitou lázní je sauna, kterou najdete v bývalém vodním mlýně. Hlavní lákadlo lázní je však moderní relaxační bazén s velkým množstvím adrenalinových tobogánů. V tomto velkém bazénu je rovněž vodní park, vlnobití a atraktivní vodní řeka. Pro milovníky suchozemských sportů je zde také velmi bohatá nabídka. Zahrát si můžete nenáročný minigolf, plážový volejbal nebo malý fotbal. Pokud se dětem již nebude chtít koupat, tak zde mohou skákat v nafukovacím hradě nebo využít velkou síť houpaček a trampolín. Po vydatném sportování a skákání se děti a dospělí mohou občerstvit ve místní pizzerii nebo v bufetu či ve stylovém stylovém snack baru.

DSC01403

Kolem lázní je poklidná příroda foto Černý tulipán


Praktické informace
Kdo do termálních lázní přijede na více dní, nemusí zoufat, je zde velká škála ubytovacích jednotek. Pro bohatší klientelu je k dispozici čtyřhvězdičkový hotel. Ostatní pak mohou využít velké množství soukromých pensionů. Pro méně náročné je zde pak k dispozici autokemp. Místní akvapark je otevřen od 1. května až do 30. září a to od 9 hodiny ranní do 20 hodiny večerní. Celodenní vstupné do termálních lázní v letních měsících je 2600 forintů. Děti pak zaplatí 1900 forintů.