Irsko a Severní Irsko

Po stopách irské whiskey Jameson

pro 06 2015

Pokud se chystáte do Irska, pak určitě v rámci co nejautentičtějšího zážitku neopomeňte ochutnat vynikající irskou whiskey. A proč tak neučinit v historické palírně Jameson v centru Dublinu spolu se zajímavou prohlídkou a procházkou po továrně?

Číst dál: Po stopách irské whiskey Jameson

Moherské útesy

pro 19 2014

K turisticky nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším přírodním úkazům v Irsku patří takzvané Moherské útesy (i v irštině známé jako Aillte an Mhothair). Tyto útesy vám při pouhém pohledu vyrazí dech, stačí jen zamířit na západ Irska.

Číst dál: Moherské útesy

Croagh Patrick - poutní místo Irska

pro 15 2014

Na západ Irska každoročně míří tisíce křesťanských poutníků. Právě na zdejším legendami opředeném vrcholu s názvem Croagh Patrick, který se nachází v irském hrabství Mayo, je cíl jedné z největších poutí na světě.

Číst dál: Croagh Patrick - poutní místo Irska

Glendalough - vesnička osídlená poustevnými mnichy

pro 15 2014

Zelené Irsko láká turisty k navštívení mnoha atmosférických míst, která zde dlouhá a bohatá historie zanechala. Jedním z nich je Glendalough, vesnička, v které se nachází jeden z nejvýznamnějších raně křesťanských klášterů.

Číst dál: Glendalough - vesnička osídlená poustevnými mnichy

Pivovar Guinness

srp 26 2014

Když se řekne Irsko, každý si vybaví zelené kopce, čtyřlístky a pivo Guinness. Toto černé pivo je symbolem Irska stejně jako harfa, která je na jeho etiketě. Pojďme se podívat do míst, kde Guinness vznikl a kde se vaří ještě dnes.

Číst dál: Pivovar Guinness