Irsko a Severní Irsko

Ring of Kerry

lis 17 2013

Pokud se chystáte do Irska, v oblasti nazývané místními Ring of Kerry (irsky An Mhór Churaird), které se nachází v jihovýchodním Irsku v hrabství Kerry, najdete vše, co je pro Irsko typické, především v očích turistů.

V oblasti Ring of Kerry narazíte na starobylé památky, romantické hrady, překrásné zahrady, zelené vrchy, nádherné pobřeží, archeologické poklady a historická města a vesničky. Jako by krajina a scenérie Ring of Kerry vypadla z nějakého filmu, básně, písně či pohlednice. Jako by idealizovaná představa Irska jako rurální země přírodních krás a jasné zeleně přece jen nebyla pouhou iluzí. A právě proto sem zavítá každoročně mnoho turistů, aby na vlastní kůži zažili nejen neopakovatelnou atmosféru této země, ale také její životní styl a filozofii.

Ring of Kerry

Jedna z překrásných scenérií Ring of Kerry - autor: JImmy Harris - commons.wikimedia.org

Ring of Kerry je také obzvláště oblíbené mezi spisovateli, malíři a jinými umělci. Narazíte tu na spoustu uměleckých dílen a galerií, které vystavují své nejlepší kousky. O Ring of Kerry to mimo jiné vypovídá, že je to také oblast neobyčejně bohatá na unikátní památky a kulturní vyžití. Můžete si udělat výlet ke kamenné pevnosti Staiquie, Ross Castle, Lough Killarney či Muckross House, což jsou významné architektonické památky. Narazíte na menhiry, UNESCO památku na Skellig Michael, kde jsou obydlí ze 6. století. Kamenné pevnosti, hrady, kamenné kruhy z neolitického období, staré kostelíky a třeba i historické město Kenmare – to vše stojí za vidění.

Kromě toho je Ring of Kerry vyhlášené pro svou gastronomii. Zdejší pokrmy jsou opravdu pochoutky, které si rozhodně nenechejte ujít. Místní sýry, mořské plody, domácí chléb či jehněčí jsou jen malým zlomkem z těch dobrot. Ve městech této oblasti je spousta vynikajících restaurací, třeba právě v Kenmare, kde můžete některé z těchto tradičních a chutných jídel ochutnat. Zajímavostí je, že o Kenmare se říká, že je to jediné město v Irsku, které má více restaurací než hospod.