Holandsko (Nizozemsko)

Co se chystá v Keukenhofu v roce 2015?

bře 11 2015

Keukenhof je holandským rájem plným tulipánů a květin všech možných barev, který každoročně na jaře láká návštěvníky na dech beroucí podívanou. Tehdy tu totiž vykvétá více než 7 milionů cibulek a sazeniček více než 800 druhů květin do své pestrobarevné krásy. Pojďte si přečíst, co chystá park Keukenhof v roce 2015.

Kromě procházky tímto 32 hektarovým parkem plným nádherných tulipánových zákoutí však Keukenhof každý rok nabízí také možnost zúčastnit se různých květinových show, obdivovat umělecká díla a zahrady vytvořené z květin a zajít na nějakou z výstav.

V roce 2015 je tématem parku slavný malíř Vincent van Gogh a jeho inspirativní díla. Proč právě van Gogh? Uběhlo totiž 125 let od smrti tohoto známého umělce a park Keukenhof takto van Goghovi a jeho obrazům skládá hold.

keukenhof

Tulipány, kam se podíváte - autor: Beagle.ja.wp - commons.wikimedia.org

Můžete se tedy těšit na květinové show v pavilonu Orange Nassau Pavilion, které v sobě kombinují krásu a pestrost tisíců květin se stylem malířství Vincenta van Gogha, což, jak jistě uznáte, musí být neopakovatelný zážitek.

Novinkou v parku je zahrada nazvaná Selfie podle Goghova autoportrétu, jednoho z jeho nejslavnějších děl. Byla inspirována právě zmíněným autoportrétem, který přestavuje svým návštěvníkům v moderním keukenhofském provedení.

Určitě si nenechte ujít ani obrovskou mozaiku z květin o velikosti 250 metrů čtverečních, která znázorňuje Vincenta van Gogha. Celou mozaiku tvoří tisíce a tisíce tulipánů a modřenců širokolistých.

Nejznámější květinový park Keukenhof má v roce 2015 svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Myslí tu i na děti, pro které mají nachystané květinové bludiště a další aktivity, aby se vaši potomci mohli dostatečně vyřádit.

Keukenhof má otevřeno od 20. března do 17 května 2015. Dospělý zaplatí za vstupné 16 euro, děti do tří let mají vstup zdarma a děti od 4 do 11 let zaplatí 8 euro. Pokud budete u Keukenhofu parkovat, počítejte s parkovným za 6 euro. Můžete si také zakoupit tištěného průvodce za 5 euro.