Holandsko (Nizozemsko)

Keukenhof v roce 2014

dub 11 2014

Keukenhof nedaleko od Amsterdamu je velkou chloubou Nizozemska a jeho tradice v pěstování nádherných tulipánů. Více o tomto parku, který hraje všemi barvami, se dočtete v tomto příspěvku. Tento článek si přečtěte, pokud se do Keukenhofu chystáte právě letos.

Keukenhof každoročně nabízí spoustu zajímavých akcí, tak se pojďme podívat, co vás čeká v roce 2014. Tématem se pro letošek stalo Holandsko (loni to byla Velká Británie), takže si můžete obohatit svoje poznávání této země o další národně-specifický zážitek. Ne nadarmo je tulipán symbolem Holandska.

V pavilonu s názvem Oranje Nassau Pavilion najdete typický amsterdamský květinářský stánek, který tvoří pozadí pro tématické květinové show, které se zde odehrávají. V tomto pavilonu si také můžete pochutnat na výborných tradičních holandských palačinkách.

Keukenhof

Keukenhofské tulipány - commons.wikimedia.org

Speciální atrakcí pro rok 2014 se stala květinová mozaika zobrazující vodní kanály v Amsterdamu a typické domy na jejich nábřežích. Celá mozaika měří dvacet dva krát třináct metrů a tvoří ji přes šedesát tisíc vysázených tulipánů a modřenců. Toto umělecké dílo symbolizuje tulipánovou mánii během Zlatého věku Nizozemská. Nádherné fotografie zaručeny.

Pokud vás zajímají příběhy, které se s tulipány a jejich holandským domovem pojí, pak zajděte na výstavu s názvem Tulip Mania v pavilonu Juliana Pavilion. Dozvíte se tu vše od historie tulipánů po legendy (například o černém tulipánu) a různé další zajímavosti.

V renovované části nazvané Historická zahrada (Historical Garden) promlouvají tulipány samotné o své více než čtyř set leté historii. Můžete si tu prohlédnout nejrůznější odrůdy tulipánů a narcisů, které již existují, a odrůdy, které by se měly v nejbližších letech objevit. Nachází se tu také busta Caroluse Clusiuse, který hrál velkou roli v dějinách (nejen) tulipánů, když si se svými přáteli vyměňoval druhy nových rostlin a později se stal ředitelem botanické zahrady v Leidenu.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou