Francie

Zámky na Loiře XXI: Le Lude

led 16 2016

V tomto článku nás čeká již dvacátý první výlet po překrásných a honosných zámcích na řece Loiře. Dnes přišel na řadu Chateau du Lude, zámek, který se ze středověkých kobek přeměnil ve stavbu hodné italských mistrů, kterou jezdí mnozí turisté obdivovat.

Číst dál: Zámky na Loiře XXI: Le Lude

Zámky na Loiře XX: Azay-le-Ferron

pro 26 2015

V tomto článku si představíme již dvacátý z francouzských elegánů na řece Loiře. Je jím sice menší zámek Azay-le-Ferron, o nic méně však elegantní, honosný a hodný francouzské šlechty. Pojďme si o něm říci více.

Číst dál: Zámky na Loiře XX: Azay-le-Ferron

Lyžování v Chamonix

pro 13 2015

Příznivci lyžování se určitě těší na zasněžené svahy a sníh třpytící se v ostrém horském slunci. Bohužel podmínky v České republice nejsou úplně ideální, a tak je skvělé porozhlédnout se jinde. Co třeba v proslulém lyžařském ráji ve francouzském Chamonix?

Číst dál: Lyžování v Chamonix

Zámky na Loiře IXX: Langeais

pro 05 2015

V našem rozsáhlém seriálu pokračujeme dalším článkem, ve kterém si představíme už devatenáctý z proslulých francouzských zámků na řece Loiře. Tentokrát bude řeč o menším, avšak neméně zajímavém a krásném zámku Langeais.

Číst dál: Zámky na Loiře IXX: Langeais

Kostel svatého Sulpicia v Paříži

lis 25 2015

Nejromantičtější z evropských metropolí, Paříž, je plná překrásných a starobylých kostelů a staveb, které sem turisté z celého světa jezdí obdivovat. Pojďme si blíže představ jeden z těchto skvostů – kostel svatého Sulpicia, druhý největší kostel v Paříži (po Notre-Dame).

Číst dál: Kostel svatého Sulpicia v Paříži