Exotické ostrovy

Cesta do slunečné Austrálie

čen 16 2014

Nedotčená příroda, deštné pralesy, pouště, vysoké hory i bohatství podmořského světa – taková je Austrálie, nejmenší kontinent na světě. Kontinent, na kterém se můžete věnovat různorodým aktivitám, od lenošení na pláži, přes surfování a okružní plavbě po okolních ostrovech až po cestu napříč světadílem, což v posledních letech láká čím dál více i české turisty. Pobyt v Austrálii je pro mnohé exotická dovolená, o které dlouho snili.

Terra Incognita neboli Země nepoznaná, jak byla prvními objeviteli Austrálie pojmenována, je zemí a kontinentem nacházející se na jižní polokouli. Často se Austrálii přezdívá taktéž Země protinožců nebo Země klokanů. Kontinent měl původně sloužit pouze jako trestanecká kolonie pro vězně z ostatních zemí, která byla však později zrušena. Přesto se nemusíte obávat, že by zde panovala vysoká kriminalita. Ba naopak místní obyvatelstvo je považováno za jedno z nejpříjemnějších a je otevřeno novým myšlenkám. Jednoduše si užívají krásného života v krásné zemi.

400 Sydney Harbour Bridge from the air by Rodney Haywood

Pohled na Sydney - Autor snímku: Rodney Haywood

Zajímavostí je, že se Austrálie pyšní nejvíce písečnými plážemi na světě. Díky této skutečnosti je zde velmi oblíbený surfing i samotné plavání. Australané, respektive původní obyvatelstvo Aboriginové, jako první začali při plavání využívat styl plavání kraulem.
Turisté přijíždějící do Austrálie se zaměřují hlavně na východní pobřeží, protože se v této oblasti nachází zajímavější místa i města. Vypravíte-li se na cestu do východní Austrálie, tak se zaměřte na Velký bariérový útes, který je považován za ráj pro všechny potápěče.

Sjíždějí se sem i surfaři z celého světa, jelikož jsou zde vyhlášené surfařské oblasti, např. Gold Coast, Sunshine Coast a Byron Bay.

400 Byron Bay main Beach from town by Nk sheridan

Pláž Byron Bay, ráj surfařů - Autor snímku: Nk.sheridan

Centrem východního pobřeží je město Sydney, které je největším městem Austrálie a Oceánie. Město Sydney vzniklo jako první osada objevitelů a i v dnešní době je velkým lákadlem pro přistěhovalce. Narazíte zde na lidi z Asie, Ameriky, Afriky i Evropy. Sydney je známým přístavem, jehož nejznámějším symbolem je budova Sydney Opera House. V okolí se nachází překrásná pláž Bondi Beach, kde tráví turisté většinu času, když se zrovna neprochází po městě.

S návštěvou Sydney neváhejte, levné letenky do Sydney lze pořídit již za částku kolem 12 tisíc korun.