Exotické ostrovy

Kapverdské ostrovy – informace, recenze, průvodce

bře 28 2014

Kapverdské ostrovy přivítali v roce 2013 neuvěřitelných 650 tisíc návštěvníků z celého světa. Ještě v roce 1997 byl počet návštěvníků jen 45 000. Taková čísla už si zaslouží naši pozornost, a proto bychom vám rádi předali informace o této exotické destinaci, kam s velkou oblibou létají i čeští turisté.

Pokud chcete Kapverdské ostrovy navštívit nebo vás jen láká dovolená u moře , seznamte se s několika praktickými informacemi:

Kde leží Kapverdy?

Kapverdské ostrovy leží rozsety v Atlantském oceánu, přibližně 600 kilometrů od pobřeží západní Afriky ve zhruba stejné zeměpisné šířce jako Senegal (mimo jiné novinka roku v exotické dovolené 2014). Kapverdy tvoří 10 malých ostrovů. Ostrovy jsou rozděleny na návětrné Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista a závětrné Maio, Santiago, Fogo, Brava.


praia pobrezi

Pobřeží ve městě Praia

Jaké je počasí na Kapverdských ostrovech?

Horko! Průměrná teplota ani v zimě neklesá pod 25 °C. nejvíce hodin slunečního svitu je pak v období března až května. Kapverdy mají dvě roční období. Větrná sezóna od října do července (Tempo das Brisas) a období dešťů, která trvá jen dva měsíce mezi srpnem a září (Tempo das chuvas). Toto období patří také k nejteplejšímu.

Jak budu platit na Kapverdských ostrovech?

Měnou na Kapverdských ostrovech je Cape Verde Escudo (CVE). Dlouhodobý průměr kurzu koruny vůči této měně vychází na 100 CVE = 24.192 Kč. Platidlo vám jinde než na ostrovech nevezmou, takže se přesvědčte, že vám žádné kapverdské peníze nezbyli, protože jejich výměna za české koruny není lehká. Nespoléhejte ani na kreditní karty. V hotelech je samozřejmě možnost platby kartou, ovšem v ostatních zařízeních pouze sporadicky.

Praia boa vista by Adriao

Pláž na ostrově Boa Vista - Autor snímku Adriao

Na kolik mě přibližně Kapverdy vyjdou?

Kapverské ostrovy last minute lze pořídit již od 13 990 Kč za 8 denní letecký zájezd s polopenzí do velmi dobře hodnoceného čtyřhvězdičkového hotelu.

Chcete-li si přečíst další informace o Kapverdách, navštivte: Kapverdské ostrovy recenze