Další informace o Slovensku

Počasí

Slovenská republika se nachází v mírném pásmu s velmi podobným kontinentálním klimatem, který je v České republice. Teplotní extrémy jsou pouze v nepatrné míře větší. Průměrná letní teplota se pohybuje okolo 21 stupňů, průměrná zimní teplota pak mínus 2 stupně. Nejstudenější měsíc v roce je leden, nejteplejší pak červenec.

Doprava

Doprava na Slovensku je standardní jako v jiných zemích Evropské unie.Z kterékoliv části České republiky se na Slovensko dopravíte autem maximálně do půl dne. Nejdůležitější tah mezi Českou republikou a Slovenskem je D2-E65.

Pokud volíte cestu na Slovensko autobusem, jsou v současné době velmi příznivé ceny u společnosti Student Agency, která má pravidelné linky do všech hlavních slovenských měst. Jsou to linky, které jezdí z Prahy do Košic a z Prahy do Bratislavy a staví ve většině velkých slovenských měst.

Na Slovensko se také pohodlně dopravíte vlakem. Cestování vlakem není rovněž drahé, i na Slovensku totiž uplatníte některé slevy, které se běžně používají v České republice. Nejlevnější jízdenky na vlak lze například zakoupit se skupinovou slevou. Cestu nazpět lze rovněž pořídit na skupinovou slevu, musíte si však koupit lístek ze slovenského nádraží až na hranice a pak si dokoupit u českého průvodčího jízdenku z hranic až do vaší domovské cílové stanice.

Administrativní dělení země

Slovensko se dělí na 8 samostatných krajů. Zde je seznam všech osmi slovenských krajů: 1.Bratislavský kraj 2.Trnavský kraj 3. Nitranský kraj 4. Banskobystrický kraj 5. Trenčínský kraj 6. Žilinský kraj 7. Prešovský kraj 8. Košický kraj