Další informace o Itálii

pohled z colonela

Pohled z balkónu ve městě Collonela

Počasí

Italské počasí je charakteristické středomořsky velmi suchým a teplým létem. Zdejší zimy jsou naopak velmi deštivé. Sníh na Apeninském poloostrově se objevuje velmi sporadicky, neplatí to ovšem pro Alpy. Sever Itálie je výjimkou. Italské hory jsou také pokládány za jedny z nejlepších míst pro sjezdové lyžování a to nejen díky kvalitnímu sněhu, ale i překrásnému slunečnému počasí.

Doprava

Doprava v Itálii je na vysoké a kvalitní úrovni. Obecně lze tedy říci, že po celém Apeninském poloostrově se dá jednoduše cestovat všemi dostupnými způsoby – tedy vlakem, letecky i autobusem. Itálie má velmi hustou dálniční i železniční síť. Stejně dobře fungují i italská mezinárodní letiště. Z většiny italských letišť se velmi dobře dostanete autobusovou nebo železniční dopravu do center italských měst.

mytna brana

V Itálii se za dálnice platí mýto, zde je mýtná brána

Administrativní dělení země

Itálie se dělí do dvaceti oblastí, regionů. Zde je seznam všech těchto dvaceti oblastí: 1.Abruzzo 2. Basilicata 3. Calabria 4. Campania 5. Emilia-Romagna 6. Friuli-Venezia Giulia 7. Lazio (Latium) 8. Liguria 9. Lombardia 10. Marche 11. Molise 12. Piemonte (Piemont) 13. Apulie (Puglia) 14. Sardegna (Sardinie) 15. Sicilia 16. Toscana (Toskánsko) 17. Trentino-Alto Adige (Trentino-Jižní Tyrolsko) 18. Umbria 19. Valle dAosta (Aosta Valley) 20. Veneto (Benátsko)