Další informace o Anglii

Doprava: Nejlevnější způsob cestování po Anglii je autobusová doprava. Anglie má celou řadu velmi kvalitních vnitrostátních autobusových dopravců. Mezi nejkvalitnější patří National Express, Megabus, Ulsterbus a Scotish citylink. Autobusy těchto společností se dostanete do téměř všech míst po celé Anglii.

Podstatně dražším způsobem cestování po Anglii je železniční doprava. Vlaky v Anglii jsou však velmi komfortní a především jezdí velmi rychle a hlavně na čas. Vlaky mají podobně jako v České republice první i standardní třídu.

Pokud si budete v Anglii chtít pronajmout auto, měli byste nejprve vědět, že v Anglii se jezdí na levé straně. Angličtí řidiči jezdí rychle, ale jsou velmi obezřetní a ohleduplní. V okolí velkých anglických měst však počítejte, že budou značné dopravní zácpy. Pokud hodláte jezdit autem po Londýně, vyjde vás to poměrně draho, neboť si musíte zaplatit tzv. Congestion charge – což je mýtné v hodnotě osmi britských liber. Toto mýtné musí každý šofér uhradit pro vjezd do centra Londýna.

Administrativní dělení země: Anglie se dělí na 39 hrabství a 7 metropolitních hrabství. Zde je seznam všech sedmi metropolitních hrabství: Vedle Velkého Londýna jsou dalšími regiony Velký Manchester, Merseyside, South Yorkshire, Tyne a Wear, West Midlands a West Yorkshire.