Blog cestovatele

Turistická razítka

čen 15 2015

Turistická razítka jsou v České republice velmi žádána a oblíbená. V tomto článku vám mimo jiné prozradíme, které druhy razítek jsou v současné době k dispozici.


Dřevěná i plastová

razítka 1

foto Černý tulipán

Nejznámější turistické razítko je dřevěné. V nedávné době se však také objevilo i plastové samobarvicí razítko, jehož otisk na pohlednici nebo do turistického deníku slouží vášnivému turistovi jako potvrzení o návštěvě konkrétního zámku, hradu nebo hory. Turistické razítko však také slouží jako dobrá propagace a reklama té či oné turistické památky. V současné době obliba turistických razítek strmě stoupá. Svá dřevěná razítka mají nejenom známé zámky, tvrze, galerie, hrady, zoologické zahrady, muzea, ale i rozhledny, knihovny, věže, městská infocentra, autokempy, akvaparky, horské boudy, někde i penziony, církevní objekty, základní školy, železniční stanice, restaurace a hospůdky. Turistická razítka již nejsou pouze kulatá, ale mají různé tvary a velikosti, setkat se kupříkladu můžete s hranatým nebo trojúhelníkovým či oválným razítkem.

razítka

foto Černý tulipán


Internetové katalogy nebo Facebook
Lokalit, kde můžete obdržet turistické razítko je v České republice stovky. V současné době jsou turistické štemply natolik žádané a oblíbené, že na mnohých frekventovaných místech obdržíte do svého turistického deníku hned několik různých razítek najednou. Turistická razítka se dnes vydávají i k různým kulatým jubileím a slavnostním příležitostem. Každá významná slavnostní příležitost může městům a obcím přijít vhod, protože je to vítána reklama pro cestovní ruch a turistiku. Každým rokem tak vznikají nová a nová razítka, což je také dobrým impulsem pro každého vášnivého sběratele těchto razítek. Pro sběratelské účely jsou již na internetu různé speciální stránky, které se tomuto tématu intenzivně věnují. Vznikají tak interaktivní mapy, na kterých velmi rychle najdete konkrétní místa, kde turistická razítka dostanete. Pokud jste fandou do turistických razítek, tak se také můžete jednoduše stát opravdovým fanouškem turistických známek na Facebooku, kde také získáte nejnovější přehled o nových turistických známkách.