Blog cestovatele

Nejkrásnější filmové lokace V: Paříž ve filmu Počátek

kvě 18 2015

V roce 2010 vzal kina útokem další mistrovský film nejsledovanějšího režiséra současnosti Christophera Nolana. Jmenoval se Počátek a hlavní roli si v něm vystřihl Leonardo DiCaprio, jemuž sekundovali Ellen Page, Marion Cotillard, Tom Hardy a Joseph-Gordon Levitt. A my se v tomhle článku podíváme, kde se film natáčel.

Pamatujete si na scénu, ve které sedí Leonardo DiCaprio s Ellen Page před kavárnou, popíjí ze svých šálků a najednou vyjde najevo, že se právě nachází ve snu? V nezapomenutelné scéně, ve které nám Nolan ukázal, jak lze (doslova) ohýbat realitu, se celá ulice zvedne do vzduchu.

Myslím, že jste při sledování filmu určitě uhodli, kde se tato scéna (a ještě pár dalších) odehrává. Ty typické domy jsou totiž nezaměnitelné. Přesně tak, filmaři se takto vyřádili v Paříži. Navíc se jednou z ústředních písní filmu stala také slavná Non, je ne regrette rien od Edith Piaf, nejslavnější francouzské zpěvačky.

Pokud si chcete prohlédnout přesně to samé místo, kde se ve filmu Počátek dějí divy, zamiřte na roh ulic Rue César Franck a Rue Bouchut v 15-tém městském obvodu Paříže. Narazíte tu také na stejnou kavárnu, ve které si postavy dopřávaly šálek kávy. Ve filmu se jmenovala Debussy, ve skutečnosti je to ale kavárna s názvem Stuzzi. Je to příjemný podnik, podle toho, co říkají fanoušci filmu, kteří si nenechali ujít příležitost zažít alespoň náznakem atmosféru Počátku.

Pont de Bir-Hakeim

Na mostě Pont de Bir-Hakeim se natáčela jedna ze scén filmu - autor: Alexander Duret-Lutz - commons.wikimedia.org

A pokud se vám líbila scéna odehrávající se na mostě se zrcadly, pak váš určitě potěší, že i toto místo najdete v Paříži. Jedná se o most Pont de Bir-Hakeim v 16-tém městském obvodu s názvem Passy. Most je dvouúrovňový, přičemž horní úroveň patří metru, zatímco nižší je určená pro pěší, cyklisty a auta. Z mostu je krásně vidět na Eiffelovu věž a Seinu. Můžete si z něj také prohlédnout repliku Sochy svobody, která má svého známějšího bratříčka v Americe.