Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa VI.

čen 18 2013

Je tu další pokračování seriálu článků, které se pro jednou nezaměřují na známá a hojně turisticky navštěvovaná místa, ale spíše na místa kuriózní, něčím originální a ne tak přecpaná turisty jako jiná. V tomhle díle se podíváme na jeden zvláštní obchůdek, netradiční budovu, ve které sídlí informace pro turisty a muzeum vlasů. Pusťme se do toho.

Prada uprostřed texaské pouště – dva umělci, Michael Elmgreen a Ingar Dragset, zareagovali na tvrzení, že není možné, aby v Texasu jakožto největším státě v USA nebyla Prada, po svém. Rozhodli se Texasu tenhle luxusní módní obchůdek věnovat, nic tam ale bohužel nekoupíte. Stojí uprostřed pouště u kraje silnice, v širokém okolí nic než pusté pláně. Pohled je to opravdu zábavný, zvlášť když si všimnete, že obchůdek nemá dveře. Přes výlohu můžete vidět dovnitř, jsou tam vystavené opravdové boty a kabelky, ale jestli se vám líbí, musíte si zajet jinam. Tahle Prada je jen symbolická a taky velmi oblíbená atrakce mezi turisty i místními.

Ovce budova Nový Zéland

Prapodivná ovčí budova na Novém Zélandě - autor: AxelF - commons.wikimedia.org

Budova v podobě ovce na Novém Zélandu – pokud budete projíždět městem Tirau, může se vám stát, že samým překvapením prudce dupnete na brzdu. Nachází se tu totiž budova, která vypadá jako ovce. Sídlí v ní informace pro turisty, které patří mezi ty, co se nedají minout. Proč zrovna ovce? Nový Zéland patří mezi země, ve kterých je chov ovcí jedním z největších průmyslů na světě. A jelikož měla ovčí budova velký úspěch, ve městě vznikl i obří pes, který má chránit zmíněnou ovci, a také obří Ježíš Kristus, který zase dohlíží na psa i stádo. Dnes je to nejoblíbenější atrakce na jižním ostrově.

Muzeum vlasů v Turecku – v městečku Avanos v podzemních prostorách jeskyně se nachází jedno zvláštní muzeum. Hned za obchůdkem s keramikou si můžete prohlédnout velkou sbírku pramenů vlasů, která čítá přes 16 000 různých exemplářů. Každý z nich je opatřený jménem dárce a adresou. A i vy můžete přispět.

Pátý díl seriálu

Sedmý díl seriálu