Anglie

Proslulé město Cambridge

čen 08 2015

Anglické starobylé město Cambridge je věhlasné univerzitní město, které najdete na mapě Velké Británie v jeho východní části.


Univerzitní budovy všude kam se podíváš
Největším magnetem turistů jsou zdejší velkolepé a starobylé univerzitní budovy. Není se čemu divit, vždyť univerzita zde byla založena už na začátku 13. století. Na univerzitě v Cambridge studovala celá řada velmi slavných osobností, stačí za všechny zmínit jména Isaac Newton nebo Charles Darwin. Mezi bývalými studenty proslulé univerzity v Cambridge je také princ Charles. Kdo si však myslí, že Cambridge je tiché a poklidné univerzitní městečko, ten se mýlí, protože v odpoledních a zejména ve večerních hodinách je zdejší univerzitní město opravdu velmi bujaré a živé. Studenti se totiž chtějí po škole pořádně a vydatně bavit, takže v místních klubech a hospodách je hodně rušno a živo. Jelikož v Cambridge studuje hodně zahraničních studentů, uvidíte po městě celou řadu zahraničních restaurací, takže vedle britské kuchyně, můžete také vyzkoušet irské, španělské, italské nebo thajské kulinářské speciality.

Pixmac000079563781

Cambridge foto Pixmac


Místní pamětihodnosti
Mezi nejznámější pamětihodnosti Cambridge patří samozřejmě staré univerzitní budovy. V celém městě je celkem třicet jedna studenských kolejí, přičemž tři jsou výlučně dívčí. Na své si zde přijdou zejména milovníci architektury, protože ve městě najdete celou řadu architektonických klenotů. Za všechny jmenujme kupříkladu nádherný kostel Round Church nebo starobylou kolej Christ Church College či originální budova Cambridge University Press. Kdo by chtěl vidět nejstarší kolej v Cambridge, musí navštívit Peterhouse, která byla založená už v roce 1284. Pro milovníky muzeí pak máme tip na zajímavé muzeum Fitzwiliam, kde jsou k vidění zejména obrazy a cenné knihy.

Pixmac000053037127

Cambridge foto Pixmac


Festivaly hudby a filmu
Cambridge není jen slavným univerzitním městem, ale také městem různých velkých a prestižních festivalů. Každým rokem se zde pravidelně koná celá řada prestižních kulturních událostí. Za všechny zmiňme zejména dobře obsazený Cambridge Folk Festival a Cambridge Film Festival. Velmi zajímavé jsou rovněž místní trhy, kde seženete především místní kvalitní zeleninu, sýry, maso a uzeniny.